Z okazji 70-lecia połączenia Bielska i Białej Urząd Miasta zorganizował konkurs na najlepszą recepturę ciastka promującego miasto. Finał konkursu rozegrał się 18 maja i wzięły w nim udział 24 wypieki. Wśród uczestników byli cukiernicy z bielskich restauracji i cukierni oraz laureat konkursu "Słodkie połączenie” przeprowadzonego w bielskim Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych.

Ciasta oceniało pięcioosobowe jury złożone z przedstawiciela Światowego Związku Stowarzyszeń Kucharzy, mistrza cukierniczego, właściciela cukierni Pavlova z Lubonia pod Poznaniem Pawła Mieszałę; mistrza cukierniczego i właściciela cukierni Alicja z Żywca Henryka Studenckiego; mistrzyni cukierniczej - przedstawicielki Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej Agnieszki Miksy, mistrzyni cukierniczej, pedagożki, nauczycielki przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej Beaty Hojny oraz zastępcy prezydenta Bielska-Białej Adama Ruśniaka.

Jury miało nie lada problem, bo wszystkie słodkości prezentowały się i smakowały wyśmienicie. Zdecydowano, że wyróżnione zostaną trzy prace, które najlepiej oddawały klimat miasta zarówno smakiem, jak i wyglądem. Zainspirowani nimi cukiernicy postanowili stworzyć jedno idealne, unikatowe ciastko. Jak dokładnie będzie wyglądało i smakowało? Tego jeszcze nie wiemy, ale czekamy z niecierpliwością!

Gdy zostanie ono oficjalnie zaprezentowane, receptura zostanie ujawniona, tak by bielscy cukiernicy i restauratorzy mogli je przygotować i promować nim miasto.

Jako producent margaryn idealnych do wyrobów cukierniczych Zakład Tłuszczowy Bielmar nie mógł nie uczestniczyć w takim wydarzeniu organizowanym w naszym mieście. Z wielką przyjemnością przekazaliśmy uczestnikom konkursu nagrody w postaci naszych produktów.

 

[gallery ids="5755,5754,5756,5752,5753,5751,5750,5757,5758"]